« Srpanj 2017 »

Ukupno: 2208127

21.07.2017. 09:08
21. srpnja - Dan borbe protiv pokusa na životinjama
Procjenjuje se da se 12,1 milijun životinja, uključujući miševe, zečeve, ne-ljudske primate, pse, mačke i ribe, i nadalje svake godine koristi u laboratorijima diljem Europske unije za različite svrhe, od kojih većina nije izravno povezana s medicinskim napretkom. Stoga se svake godine na današnji dan obilježava Dan borbe protiv pokusa nad životinjama.

11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

21.06.2017. 08:31
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

Maškare u područnim školama
Autor: Sanja Vranješević, 2. 3. 2017.

U ponedjeljak, 27.2. 2017. održan je maskenbal u područnoj školi Šandrovac. Toga dana ulicama Šandrovca pjevalo se  i šetalo u maskiranoj veseloj povorci. Učenici su posjetili Općinu Šandrovac, gdje su ih djelatnici općine na čelu s načelnikom počastili grickalicama i sokovima. Uputili su se i u ambulantu, gdje su upoznali novu doktoricu te joj pjevali pjesmice. Tamo su se okrijepili krafnama i nastavili put prema školi. Dobili su bombone i od naših trgovkinja. Uslijedio je ples pod maskama te izbor najljepše maske. Prvo mjesto osvojila je Klara Radonić s kostimom anđela. Drugo mjesto osvojila je Barbara Đipalo koja je bila more. Treće mjesto osvojili su: Nika Bujan-klaun, Klara Lukarić-ciganka, Lovro Pleško-vojnik i Toni Erhatić-dimnjačar. I tako je završio još jedan školski maskenbal.

PO ŠANDROVAC

U Područnoj školi Malo Trojstvo, maskenbal je održan na sami pokladni utorak. Jedanaest maskiranih mališana, učiteljica i  mali prijatelji prošetali su maskirani kroz selo, te uz zveckanje i pjevanje pokazali svoje maštovite kostime. Putem su zaradili slatkiše, kojima su se zasladili u školi. Pjesmom i plesom veselje su nastavili u razredu, a uživali su i u krafnama, koje su im priredili njihovi roditelji.  Za svoje maštovite kreacije, svi su dobili bedževe i balone.

PO MALO TROJSTVO

Izvor: učiteljica Ivana Anđić