« Veljača 2018 »

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

20.02.2018. 08:37
20. veljače - Svjetski dan socijalne pravde
Ujedinjeni narodi su 2007. godine su donijeli odluku da će 20. veljače obilježavati kao Svjetski dan socijalne pravde budući se socijalni razvoj mora temeljiti na pravdi, solidarnosti i jednakosti među svim zemljama i unutar svake od njih, a socijalna pravda, jednakost i pravičnost čine temeljne vrijednosti svakog društvenog života.

16.02.2018. 08:30
16. veljače - Svjetski dan čitanja naglas
Svjetski dan čitanja naglas obilježava se od 2010. godine, a nastao je na inicijativu Svjetske organizacije LitWorld. Taj dan trebao bi pokazati svijetu kako pravo na čitanje i pisanje pripada svima. Djeca i odrasli širom svijeta, slaveći moć riječi kreiraju društvo koje će omogućiti svakom, baš svakom djetetu pravo na obrazovanje te pristup knjigama i tehnologiji.

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

Maškare u područnim školama
Autor: Sanja Vranješević, 2. 3. 2017.

U ponedjeljak, 27.2. 2017. održan je maskenbal u područnoj školi Šandrovac. Toga dana ulicama Šandrovca pjevalo se  i šetalo u maskiranoj veseloj povorci. Učenici su posjetili Općinu Šandrovac, gdje su ih djelatnici općine na čelu s načelnikom počastili grickalicama i sokovima. Uputili su se i u ambulantu, gdje su upoznali novu doktoricu te joj pjevali pjesmice. Tamo su se okrijepili krafnama i nastavili put prema školi. Dobili su bombone i od naših trgovkinja. Uslijedio je ples pod maskama te izbor najljepše maske. Prvo mjesto osvojila je Klara Radonić s kostimom anđela. Drugo mjesto osvojila je Barbara Đipalo koja je bila more. Treće mjesto osvojili su: Nika Bujan-klaun, Klara Lukarić-ciganka, Lovro Pleško-vojnik i Toni Erhatić-dimnjačar. I tako je završio još jedan školski maskenbal.

PO ŠANDROVAC

U Područnoj školi Malo Trojstvo, maskenbal je održan na sami pokladni utorak. Jedanaest maskiranih mališana, učiteljica i  mali prijatelji prošetali su maskirani kroz selo, te uz zveckanje i pjevanje pokazali svoje maštovite kostime. Putem su zaradili slatkiše, kojima su se zasladili u školi. Pjesmom i plesom veselje su nastavili u razredu, a uživali su i u krafnama, koje su im priredili njihovi roditelji.  Za svoje maštovite kreacije, svi su dobili bedževe i balone.

PO MALO TROJSTVO

Izvor: učiteljica Ivana Anđić