DJEČJA PRAVA

se školski časopis CVRČAK

ISPRIČNICE

Poštovani roditelji!

Ovdje možete preuzeti ispričnice za opravdavanje izostanaka učenika od strane Vas roditelja!

ISPRICNICA RODITELJA.docx

Odabrani udžbenici

Rezultati odabranih udžbenika za 2019./2020. školsku godinu za 1. i 5. razred, te za biologiju, kemiju i fiziku u 7. razredu, te drugih obrazovnih materijala

27.10.2020. 09:45
27. listopada – Svjetski dan audiovizualne baštine
Otkako je UNESCO na svojoj 33. generalnoj konferenciji 2005. godine prihvatio prijedlog da se 27. listopada proglasi Svjetskim danom audiovizualne baštine, Hrvatska kinoteka Hrvatskog državnog arhiva kao nacionalni filmski arhiv, aktivno se uključila u njegovo obilježavanje.

22.10.2020. 08:24
22. listopada - Međunarodni dan svjesnosti o mucanju
Međunarodni dan svjesnosti o mucanju (International Stuttering Awareness Day – ISAD) u svijetu se obilježava od 1998., a kod nas od 2000. godine u organizaciji Hrvatske udruge za pomoć osobama koje mucaju "Hinko Freund" sa željom da se informiranjem javnosti doprinese kvaliteti života osoba koje mucaju. Zajednički ga obilježavaju osobe koji mucaju i njihove obitelji te stručnjaci, logopedi i drugi - nastavnici, istraživači i kliničari, koji se bave mucanjem.

20.10.2020. 08:38
20. listopada - Svjetski dan jabuka
Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.

30.10.2020. 17:01
INFO Najava radova – Iskon, Optima – Osjecko-baranjska zupanija – 02.11.2020.
Postovani, CARNET NOC je zaprimio obavijest o radovima u mrezi pruzatelja usluge Iskona i Optime, koji ce se odvijati 02.11.2020. od 15:00 do 23:00 sati. Uslijed radova ocekuju se povremeni ... The post INFO Najava radova – Iskon, Optima – Osjecko-baranjska zupanija – 02.11.2020. appeared first on CARNET .

30.10.2020. 10:51
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave nacionalne licence za alat za korištenje digitalnih materijala za nastavnike i za učenike u sklopu II. faze programa ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

29.10.2020. 13:18
CUC stavlja naglasak na digitalnu transformaciju i AI u obrazovanju
CARNET-ova konferencija za korisnike (CUC) pod nazivom ,,Izazov prihvaćen!" održat će se 22. godinu zaredom, ovaj put u cijelosti u online formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će, od ... The post CUC stavlja naglasak na digitalnu transformaciju i AI u obrazovanju appeared first on CARNET .

SLUŽBENI AKTI ŠKOLE

ŠKOLSKI KURIKULUM

Na temelju članka 28. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, škola utvrđuje svoj školski kurikul u kojem iznosi planove i programe izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti, druge odgojno-obrazovne aktivnosti i projekte.

Školski kurikul, za razliku od Godišnjeg plana i programa, ističe posebnosti škole i naglašava one aktivnosti po kojima je škola prepoznatljiva u pedagoškom, ali i u širem društvenom okružju. Osnovna škola Veliko Trojstvo se geslom „Okolina ima ogovor na sve“,  te projektima i aktivnostima koje provodi s učenicima opredijelila za principe koji su zacrtani u Nacionalnom kurikulumu i prije proklamirane orijentacije na kurikulumski pristup u školskom sustavu.

Kurikulum je dinamična kategorija, kojoj je imanentna stalna promjena i dograđivanje u provedbama njenih sastavnica, pa se i školski kurikulum, kao dokument, treba sustavno dopunjavati. Stoga je  i sam Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi predvidio njegovu objavu na mrežnim stranicama svake škole gdje je uz veliku dostupnost moguća i laka potrebita promjenjivost tog dokumenta. Nadamo se da će tijekom vremena naš kurikul uspješno prikazati sveobuhvatni pristup odgoju i obrazovanju kojeg nastojimo provoditi u našoj školi.

GODIŠNJI PLAN I PROGRAM RADA ŠKOLE

Godišnji plan i program rada donosi se na osnovi nastavnog plana i programa i školskog kurikuluma, a donosi ga Školski odbor do 30. rujna tekuće školske godine.

Godišnjim planom i programom rada školske ustanove utvrđuje se mjesto, vrijeme, način i izvršitelji poslova, a sadrži u pravilu: podatke o uvjetima rada, podatke o izvršiteljima poslova, godišnji kalendar rada, podatke o dnevnoj i tjednoj organizaciji rada, tjedni i godišnji broj sati po razredima i oblicima odgojno-obrazovnog rada, planove rada ravnatelja, učitelja i stručnih suradnika, planove rada Školskog odbora i stručnih tijela, plan stručnog osposobljavanja i usavršavanja, u skladu s potrebama škole, podatke o ostalim aktivnostima u funkciji odgojno-obrazovnog rada i poslovanja školske ustanove.

ravnateljica: Sanja Vranješević, dipl.uč.