ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Lipanj 2018 »

Ovaj mjesec: 2004

14.06.2018. 08:42
14. lipnja - Svjetski dan dobrovoljnog darivanja krvi
Svake sekunde netko u svijetu treba krv kako bi preživio, stoga se svake godine 14. lipnja obilježava dan u čast dobrovoljnih darivatelja krvi. Ovaj dan nastoji podići svijest o potrebi za sigurnom krvlju, zahvaliti i odati počast darivateljima krvi te potaknuti aktualne i potencijalne davatelje na redovito. dobrovoljno i neplaćeno darivanje krvi.

12.06.2018. 11:54
12. lipnja - Svjetski dan borbe protiv dječjeg rada
"Moramo raditi tako da svako dijete stekne pravo na obrazovanje kako nijedno dijete ne bi moralo raditi da preživi. Cilj je kvalitetno obrazovanje za djecu i rad u humanim uvjetima za odrasle", poručio je direktor Međunarodne organizacije rada (MOR) Juan Somavia. Više o pročitajte u poruci za 2008. godinu.

05.06.2018. 10:46
5. lipnja – Svjetski dan zaštite okoliša
Svjetski dan zaštite okoliša obilježava se svake godine 5. lipnja na godišnjicu održavanja Konferencije Ujedinjenih naroda u Stockholmu (1972.) posvećene okolišu, na kojoj je usvojen Program zaštite okoliša Ujedinjenih naroda (UNEP). Tema ovogodišnjeg UN-ovog Svjetskog dana zaštite okoliša je „Borba protiv zagađenja plastikom“.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

SLUŽBENI AKTI ŠKOLE

ŠKOLSKI KURIKULUM

Na temelju članka 28. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, škola utvrđuje svoj školski kurikul u kojem iznosi planove i programe izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti, druge odgojno-obrazovne aktivnosti i projekte.

Školski kurikul, za razliku od Godišnjeg plana i programa, ističe posebnosti škole i naglašava one aktivnosti po kojima je škola prepoznatljiva u pedagoškom, ali i u širem društvenom okružju. Osnovna škola Veliko Trojstvo se geslom „Okolina ima ogovor na sve“,  te projektima i aktivnostima koje provodi s učenicima opredijelila za principe koji su zacrtani u Nacionalnom kurikulumu i prije proklamirane orijentacije na kurikulumski pristup u školskom sustavu.

Kurikulum je dinamična kategorija, kojoj je imanentna stalna promjena i dograđivanje u provedbama njenih sastavnica, pa se i školski kurikulum, kao dokument, treba sustavno dopunjavati. Stoga je  i sam Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi predvidio njegovu objavu na mrežnim stranicama svake škole gdje je uz veliku dostupnost moguća i laka potrebita promjenjivost tog dokumenta. Nadamo se da će tijekom vremena naš kurikul uspješno prikazati sveobuhvatni pristup odgoju i obrazovanju kojeg nastojimo provoditi u našoj školi.

GODIŠNJI PLAN I PROGRAM RADA ŠKOLE

Godišnji plan i program rada donosi se na osnovi nastavnog plana i programa i školskog kurikuluma, a donosi ga Školski odbor do 30. rujna tekuće školske godine.

Godišnjim planom i programom rada školske ustanove utvrđuje se mjesto, vrijeme, način i izvršitelji poslova, a sadrži u pravilu: podatke o uvjetima rada, podatke o izvršiteljima poslova, godišnji kalendar rada, podatke o dnevnoj i tjednoj organizaciji rada, tjedni i godišnji broj sati po razredima i oblicima odgojno-obrazovnog rada, planove rada ravnatelja, učitelja i stručnih suradnika, planove rada Školskog odbora i stručnih tijela, plan stručnog osposobljavanja i usavršavanja, u skladu s potrebama škole, podatke o ostalim aktivnostima u funkciji odgojno-obrazovnog rada i poslovanja školske ustanove.

ravnateljica: Valna Bastijančić, prof.

Školski kurikulum i godišnji plan i program rada za školsku godinu 2012./2013. možete preuzeti u priloženim dokumentima!

Izvješće o provedbi i realizaciji školskog kurikuluma i godišnjeg plana i programa rada za 2011./2012. također možete pogledati u priloženim dokumentima!