« Veljača 2018 »

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

20.02.2018. 08:37
20. veljače - Svjetski dan socijalne pravde
Ujedinjeni narodi su 2007. godine su donijeli odluku da će 20. veljače obilježavati kao Svjetski dan socijalne pravde budući se socijalni razvoj mora temeljiti na pravdi, solidarnosti i jednakosti među svim zemljama i unutar svake od njih, a socijalna pravda, jednakost i pravičnost čine temeljne vrijednosti svakog društvenog života.

16.02.2018. 08:30
16. veljače - Svjetski dan čitanja naglas
Svjetski dan čitanja naglas obilježava se od 2010. godine, a nastao je na inicijativu Svjetske organizacije LitWorld. Taj dan trebao bi pokazati svijetu kako pravo na čitanje i pisanje pripada svima. Djeca i odrasli širom svijeta, slaveći moć riječi kreiraju društvo koje će omogućiti svakom, baš svakom djetetu pravo na obrazovanje te pristup knjigama i tehnologiji.

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

Društvene igre

Učenica 8.b razreda Adriana Marjanović osmislila je društvenu igru "Čovječe spameti se!". Prilikom izrade igre pomogli su joj i ostali članovi WEBtima. Postolje same igre nalazi se na drvenom stolu, na koji su lijepili samoljepljive naljepnice u boji, kako bi označili polja. Na određenim poljima nalaze se slike vezane uz energiju. Pijune su izradili od plastičnih bočica od jogurta, koje su obojali. Kocka za igru izrađena je od kartonske kutije. Ukoliko igrač stane na bolje na kojemu se nalazi slika, uzima karticu i mora odgovoriti na zadano pitanje s kartice, ukoliko pogriješi, odnosno netočno odgovori, pauzira jedan krug. Ostala pravila vrijede kao i za igru Čovječe ne ljuti se!

COVJECE SPAMETI SE-IGRA.docx

Online igrice

IGRE "VJEŠALA" (klikom na slova odabireš željeno slovo, ako je slovo točno, automatski se pojavljuje u traženoj riječi; ako pogriješiš 6 puta-izgubio si; pobjedom automatski odlaziš na drugu razinu-riječ)

ENERGIJA (traže se pojmovi vezani uz energiju - 8 pojmova)