DJEČJA PRAVA

« Siječanj 2021 »

ISPRIČNICE

Poštovani roditelji!

Ovdje možete preuzeti ispričnice za opravdavanje izostanaka učenika od strane Vas roditelja!

ISPRICNICA RODITELJA.docx

Odabrani udžbenici

Rezultati odabranih udžbenika za 2019./2020. školsku godinu za 1. i 5. razred, te za biologiju, kemiju i fiziku u 7. razredu, te drugih obrazovnih materijala

15.01.2021. 08:38
15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Iako je Island još u prosincu 1991. priznao neovisnost Hrvatske, kao Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske slavi se 15. siječnja, jer je toga dana 1992. godine Hrvatsku i Sloveniju, nakon Vatikana, priznala većina europskih zemalja i zemlje EU.

31.12.2020. 08:14
31. prosinca - Silvestrovo
Silvestrovo ili Stara godina je posljednji dan u godini, 31. prosinca i noć uoči nove godine. Silvestarska noć obilježava se proslavama pa se tako doček nove godine u Hrvatskoj održava obično uz vatromet. Najčeše se slavi zajedno s obitelji ili prijateljima kod kuće ili u posljednje vrijeme - vani na otvorenom.

21.12.2020. 09:03
Prvi dan zime
Zimski suncostaj ili solsticij je početak zime na sjevernoj polutki, a događa se 21. ili 22. prosinca. Tada je Sunce u svom prividnom kretanju po nebu najjužnije ili najniže nad obzorjem. Sunčeve su zrake okomite na južnu obratnicu, na 23°27' južne geografske širine.

15.01.2021. 14:02
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

14.01.2021. 16:24
Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aplikacije za upravljanje školskom mrežom. Prethodno savjetovanje objavljeno je 13. siječnja 2021., a rok za ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

13.01.2021. 10:12
Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama)
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu sustava za korisnike – CARNET gama. Prethodno savjetovanje objavljeno je 11. siječnja 2021., a rok ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama) appeared first on CARNET .

Društvene igre

Učenica 8.b razreda Adriana Marjanović osmislila je društvenu igru "Čovječe spameti se!". Prilikom izrade igre pomogli su joj i ostali članovi WEBtima. Postolje same igre nalazi se na drvenom stolu, na koji su lijepili samoljepljive naljepnice u boji, kako bi označili polja. Na određenim poljima nalaze se slike vezane uz energiju. Pijune su izradili od plastičnih bočica od jogurta, koje su obojali. Kocka za igru izrađena je od kartonske kutije. Ukoliko igrač stane na bolje na kojemu se nalazi slika, uzima karticu i mora odgovoriti na zadano pitanje s kartice, ukoliko pogriješi, odnosno netočno odgovori, pauzira jedan krug. Ostala pravila vrijede kao i za igru Čovječe ne ljuti se!

COVJECE SPAMETI SE-IGRA.docx

Online igrice

IGRE "VJEŠALA" (klikom na slova odabireš željeno slovo, ako je slovo točno, automatski se pojavljuje u traženoj riječi; ako pogriješiš 6 puta-izgubio si; pobjedom automatski odlaziš na drugu razinu-riječ)

ENERGIJA (traže se pojmovi vezani uz energiju - 8 pojmova)