DJEČJA PRAVA

« Siječanj 2021 »

ISPRIČNICE

Poštovani roditelji!

Ovdje možete preuzeti ispričnice za opravdavanje izostanaka učenika od strane Vas roditelja!

ISPRICNICA RODITELJA.docx

Odabrani udžbenici

Rezultati odabranih udžbenika za 2019./2020. školsku godinu za 1. i 5. razred, te za biologiju, kemiju i fiziku u 7. razredu, te drugih obrazovnih materijala

15.01.2021. 08:38
15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Iako je Island još u prosincu 1991. priznao neovisnost Hrvatske, kao Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske slavi se 15. siječnja, jer je toga dana 1992. godine Hrvatsku i Sloveniju, nakon Vatikana, priznala većina europskih zemalja i zemlje EU.

31.12.2020. 08:14
31. prosinca - Silvestrovo
Silvestrovo ili Stara godina je posljednji dan u godini, 31. prosinca i noć uoči nove godine. Silvestarska noć obilježava se proslavama pa se tako doček nove godine u Hrvatskoj održava obično uz vatromet. Najčeše se slavi zajedno s obitelji ili prijateljima kod kuće ili u posljednje vrijeme - vani na otvorenom.

21.12.2020. 09:03
Prvi dan zime
Zimski suncostaj ili solsticij je početak zime na sjevernoj polutki, a događa se 21. ili 22. prosinca. Tada je Sunce u svom prividnom kretanju po nebu najjužnije ili najniže nad obzorjem. Sunčeve su zrake okomite na južnu obratnicu, na 23°27' južne geografske širine.

15.01.2021. 14:02
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

14.01.2021. 16:24
Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aplikacije za upravljanje školskom mrežom. Prethodno savjetovanje objavljeno je 13. siječnja 2021., a rok za ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

13.01.2021. 10:12
Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama)
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu sustava za korisnike – CARNET gama. Prethodno savjetovanje objavljeno je 11. siječnja 2021., a rok ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama) appeared first on CARNET .

WEB tim

Zadnji  WEB TIM OŠ Veliko Trojstvo imao je jedanaest  članova: Manuel Husnjak, Emre Pehlivan, Anamarija Gavranović, Siniša Đipalo, Filip Šingelberger, Petra Kušenić, Fran Kovačić, Tvrtko Krešimir Mišir  i Luka Živoder.  Iako ih je bilo malo, vrlo su bili  aktivni, te su se pobrinuli  da  sadržaji naše WEB stranice budu zanimljivi i korisni. Njihova je zadaća bila  prikupljati različite informacije o radu i životu naše škole, njenih učenika i djelatnika, te stavljanje na stranicu škole.  Trudili su se da sadržaji stranica budi zanimljivi, osvježeni  novim vijestima, novim projektima, prezentacijama i radovima naših učenika. Nastojali su da posjetom našoj stranici upoznate  život  naše škole kroz rad i djelovanje učenika u raznim izvannastavnim aktivnostima i natjecanjima ( povijest, geografija, zadruga, likovna skupina, novinari, dramska skupina, modelari........).

Također su vas upoznali s našom knjižnicom, kuhinjom, sportskom dvoranom, školskim listom......, a roditeljima su posvetili njihov zasebni kutak....

Za vas učenike, pripremili su i zabavne sadržaje, a također su mogli sudjelovati u raspravama na forumu.

WEB tim prestao je s aktivnim radom 2015. godine, no njihov trag itekako je ostao zabilježen!

Iako smo "mala" škola,  s malim brojem učenika,  radujemo se što ćete i vi, dragi naši posjetitelji, upoznati našu školu .

Posjetite naše stranice. Radujemo se što ćete i vi postati dio nas!!

Učiteljica Sanja Vranješević  i WEB TIM !!!

USPJESI WEB tim-a

• Našu web stranicu aktivno smo počeli uređivati 2010. godine, kada smo i osnovali grupu  WEB tim, koja je imala samo pet članova, ali vrlo vrijednih i marljivih.   Prvi članovi bili su: Mihael Husnjak, Marko Bačak, Luka Zeman, Helena Kurtanjek, Monika Špoljarić i Adriana Marjanović. Svojim radom uredili su stranicu i prijavili ju za natjecanje 2011. "Za najskockanije školske web stranice". Osvojili su 3. mjesto, koje im je dalo poticaj da do iduće godine skockaju svoj WEB još bolje. To se i dogodilo, u 2012. proglašeni su NAJskockanijim WEB-om u Republici Hrvatskoj.
  • prenosimo članak u cijelosti o WEB timu OŠ Veliko Trojstvo (Večernji list)
    "Web tim OŠ Veliko Trojstvo kao da se pretplatio na nagrade i priznanja. Nakon najbolje ekološke kampanje s kojom su nedavno postali nacionalni pobjednici u natjecanju koje diljem Europe organizira Europska komisije i za koju će nagradu uskoro preuzeti u Bruxellesu, prošli tjedan stigla im je potvrda novog uspjeha. Na CARNet-ovom natjecanju “Skockajte web”, na kojem je u tri kategorije sudjelovalo čak 120 škola, osvojili su prvo mjesto.Pobjeda im je pripala u prestižnoj kategoriji “Klub najskockanijih” u kojoj mogu sudjelovati samo škole koje su već osvajale nagrade. Vrijedni Trojšćani u izabrano društvo od svega osam škola, ušli su prošle godine kada je njihova web stranica osvojila treće mjesto u kategoriji osnovnih škola. -Za natjecanje u toj kategoriji dobiva se poseban zadatak, a ove godine on je bio u znaku Međunarodne godine održive energije- pojašnjava učiteljica Sanja Vranješević, voditeljica web tima. Dodaje da su škole kroz svoje aktivnosti te objavljivanjem tematskih sadržaja na školskoj web stranici trebale doprinijeti obilježavanju ove globalno važne teme. Ocjenjivački sud koji je imao čak 18 članova, najboljim je ocijenio upravo rad njihovog web tima."