« Studeni 2018 »

20.11.2018. 13:20
13. studenoga - Svjetski dan ljubaznosti
Na inicijativu Svjetskog pokreta za ljubaznost, u Tokyju je 13. studenog 1998. godine održana konferencija o ljubaznosti i tom je prilikom donešena posebna deklaracija koja među ostalim govori o toleranciji i prihvaćanju različitosti.

19.11.2018. 09:55
19. studenog - Međunarodni dan prevencije zlostavljanja djece
Dana 19. studenog u svijetu se obilježava Međunarodni dan prevencije zlostavljanja djece koji nas podsjeća na ulogu svakoga od nas da djeci svakodnevno pružamo puno ljubavi, podrške, razumijevanja, znanja te jedno sigurno mjesto za odrastanje.

16.11.2018. 12:54
16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. Generalna Skupština Ujedinjenih naroda je 1996. godine pozvala zemlje članice da ustanove Dan tolerancije u sladu s Deklaracijom o principima tolerancije koja je potpisana od strane članica 16.11.1995. godine.

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

WEB tim

Zadnji  WEB TIM OŠ Veliko Trojstvo imao je jedanaest  članova: Manuel Husnjak, Emre Pehlivan, Anamarija Gavranović, Siniša Đipalo, Filip Šingelberger, Petra Kušenić, Fran Kovačić, Tvrtko Krešimir Mišir  i Luka Živoder.  Iako ih je bilo malo, vrlo su bili  aktivni, te su se pobrinuli  da  sadržaji naše WEB stranice budu zanimljivi i korisni. Njihova je zadaća bila  prikupljati različite informacije o radu i životu naše škole, njenih učenika i djelatnika, te stavljanje na stranicu škole.  Trudili su se da sadržaji stranica budi zanimljivi, osvježeni  novim vijestima, novim projektima, prezentacijama i radovima naših učenika. Nastojali su da posjetom našoj stranici upoznate  život  naše škole kroz rad i djelovanje učenika u raznim izvannastavnim aktivnostima i natjecanjima ( povijest, geografija, zadruga, likovna skupina, novinari, dramska skupina, modelari........).

Također su vas upoznali s našom knjižnicom, kuhinjom, sportskom dvoranom, školskim listom......, a roditeljima su posvetili njihov zasebni kutak....

Za vas učenike, pripremili su i zabavne sadržaje, a također su mogli sudjelovati u raspravama na forumu.

WEB tim prestao je s aktivnim radom 2015. godine, no njihov trag itekako je ostao zabilježen!

Iako smo "mala" škola,  s malim brojem učenika,  radujemo se što ćete i vi, dragi naši posjetitelji, upoznati našu školu .

Posjetite naše stranice. Radujemo se što ćete i vi postati dio nas!!

Učiteljica Sanja Vranješević  i WEB TIM !!!

USPJESI WEB tim-a

• Našu web stranicu aktivno smo počeli uređivati 2010. godine, kada smo i osnovali grupu  WEB tim, koja je imala samo pet članova, ali vrlo vrijednih i marljivih.   Prvi članovi bili su: Mihael Husnjak, Marko Bačak, Luka Zeman, Helena Kurtanjek, Monika Špoljarić i Adriana Marjanović. Svojim radom uredili su stranicu i prijavili ju za natjecanje 2011. "Za najskockanije školske web stranice". Osvojili su 3. mjesto, koje im je dalo poticaj da do iduće godine skockaju svoj WEB još bolje. To se i dogodilo, u 2012. proglašeni su NAJskockanijim WEB-om u Republici Hrvatskoj.
  • prenosimo članak u cijelosti o WEB timu OŠ Veliko Trojstvo (Večernji list)
    "Web tim OŠ Veliko Trojstvo kao da se pretplatio na nagrade i priznanja. Nakon najbolje ekološke kampanje s kojom su nedavno postali nacionalni pobjednici u natjecanju koje diljem Europe organizira Europska komisije i za koju će nagradu uskoro preuzeti u Bruxellesu, prošli tjedan stigla im je potvrda novog uspjeha. Na CARNet-ovom natjecanju “Skockajte web”, na kojem je u tri kategorije sudjelovalo čak 120 škola, osvojili su prvo mjesto.Pobjeda im je pripala u prestižnoj kategoriji “Klub najskockanijih” u kojoj mogu sudjelovati samo škole koje su već osvajale nagrade. Vrijedni Trojšćani u izabrano društvo od svega osam škola, ušli su prošle godine kada je njihova web stranica osvojila treće mjesto u kategoriji osnovnih škola. -Za natjecanje u toj kategoriji dobiva se poseban zadatak, a ove godine on je bio u znaku Međunarodne godine održive energije- pojašnjava učiteljica Sanja Vranješević, voditeljica web tima. Dodaje da su škole kroz svoje aktivnosti te objavljivanjem tematskih sadržaja na školskoj web stranici trebale doprinijeti obilježavanju ove globalno važne teme. Ocjenjivački sud koji je imao čak 18 članova, najboljim je ocijenio upravo rad njihovog web tima."