« Studeni 2018 »

20.11.2018. 13:20
13. studenoga - Svjetski dan ljubaznosti
Na inicijativu Svjetskog pokreta za ljubaznost, u Tokyju je 13. studenog 1998. godine održana konferencija o ljubaznosti i tom je prilikom donešena posebna deklaracija koja među ostalim govori o toleranciji i prihvaćanju različitosti.

19.11.2018. 09:55
19. studenog - Međunarodni dan prevencije zlostavljanja djece
Dana 19. studenog u svijetu se obilježava Međunarodni dan prevencije zlostavljanja djece koji nas podsjeća na ulogu svakoga od nas da djeci svakodnevno pružamo puno ljubavi, podrške, razumijevanja, znanja te jedno sigurno mjesto za odrastanje.

16.11.2018. 12:54
16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. Generalna Skupština Ujedinjenih naroda je 1996. godine pozvala zemlje članice da ustanove Dan tolerancije u sladu s Deklaracijom o principima tolerancije koja je potpisana od strane članica 16.11.1995. godine.

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

Sigurniji Internet za djecu i mlade

Ove školske godine naša škola odlučila je sudjelovati u nacionalnoj kampanji "Sigurniji Internet za djecu i mlade" čiji je organizator udruga "Suradnici u učenju". U ovoj kampanji mogu sudjelovati učenici, učitelji, roditelji, škole, nastavnici i stručni suradnici.  S ciljem promicanja sigurnosti djece na Internetu proveli smo niz zanimljivih i poučnih aktivnosti koje su predstavljene na našoj web stranici. Neki od multimedijskih radova naših učenika, s čijim sadržajem savjetuju i obrazuju svoje vršnjake kako se primjereno, sigurno i odgovorno ponašati na Internetu,  prijavljeni su za izložbu multimedijskih radova.

"U ovogodišnju nacionalnu kampanju “Sigurniji internet za djecu i mlade” bilo je direktno uključeno oko 6000 sudionika, a indirektno njih 80 000. Objavljeni su digitalni obrazovni materijali u obliku priručnika za djecu, roditelje i učitelje, društvenih i računalnih igara, postera, prezentacija, priprema za nastavu, metodičkog priručnika „Kako poučavati primjereno, odgovorno i sigurno korištenje interneta“, održano je niz predavanja i radionica, a učenički radove predstavljeni su  na multimedijskoj izložbi u Agenciji za zaštitu osobnih podataka.

Na Izložbi multimedijskih radova predstavljeno je 1016 radova na kojim je radilo 1835 učenika, od kojih najmlađi ima 6, a najstariji 18 godina. Kroz rad ih je vodilo 103 odgajatelja, učitelja i nastavnika iz 85 dječjih vrtića, SOS dječjih sela te osnovnih i srednjih škola.

Radovi su rađeni različitim programima pa vjerujemo da je sloboda odabira oblika multimedijskog sadržaja i računalnog programa za njegovu izradu učenicima omogućila da pokažu svoje znanje o sigurnosti na najbolji mogući način. Multimedijski radovi napravljeni su u obliku videozapisa, animacija, postera, stripova, crteža, glogstera, prezentacija, kvizova, igara, a neki i korištenjem programskih jezika. Posebno ističemo 160 najboljih radova te 406 istaknutih radova čiju su autori na najbolji način oblikovali savjete za vršnjake, primjerima pokazali kako se snaći u neugodnim i opasnim situacijama na internetu te pokazali izvrsno snalaženje pri korištenju računala.

Cijelu izložbu možete pogledati na portalu ucitelji.hr i vjerujemo da ćete kao i mi biti oduševljeni radovima najmlađih, bećarcima, animiranim filmovima s lego kockicama, dramskim zapletima u videozapisima te pravim programerskim radovima.

Sponzori ovogodišnje akcije “Sigurniji internet za djecu i mlade” osigurali su dovoljno poklona tako da je svaki sudionik dobio neku prigodnu nagradu: etui s olovkama i gumicom, plakat, brošure, blokove, rokovnike, podloške za miša ili loptice inaravno, diplome."

Tekst preuzet s portala Suradnici u učenju

Radovi naših učenika uvršteni su među 160 najboljih i 406 istaknutih radova. U kategoriju najboljih uvrštene su PREZI prezentacije

autor: Karlo Keres, 5.b razred

autor: Manuel Husnjak, 5. b razred

Autori istaknutih radova su: Anamarija Gavranović, Siniša Đipalo, Ivica Puh, Mateo Pišti, Emre Pehlivan, Karlo keres i Manuel Husnjak

Videozapis "Imaš Fejs?"

Priručnik, letak i strip

Imaš Fejs?- letak

Strip-bonton na Internetu

Učenici nižih razreda PO Malo Trojstvo pohvaljeni su za plakat Internet Bonton!

U digitalnom časopisu Pogled kroz prozor, objavljen je članak  WEBtim u akciji za sigurniji internet