ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Travanj 2018 »

25.04.2018. 09:04
25. travnja - Dan DNK
Na današnji dan, 25. travnja 1953. godine znanstvenici James Watson, Francis Crick, Maurice Wilkins i Rosalind Franklin objavili su u stručnom časopisu Nature objašnjenje strukture DNK. Zbog toga se upravo na taj datum obilježava Međunarodni dan DNK.

23.04.2018. 10:22
23. travnja - Svjetski dan knjige i autorskog prava
Svjetski dan knjige i autorskih prava obilježava se 23. travnja svake godine kao simboličan datum u svjetskoj književnosti jer su toga dana 1616. godine preminuli Miguel de Cervantes i William Shakespeare te se sama zamisao zasniva na katalonskom običaju darivanja knjiga i ruža na dan Svetog Jurja.

20.04.2018. 12:43
22. travnja - Dan planeta Zemlje
Dan 22. travnja obilježava se diljem svijeta kao Dan planeta Zemlje, dan na koji osobitu pažnju posvećujemo očuvanju okoliša i prirodnih bogatstava našeg planeta.

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

Sigurniji Internet za djecu i mlade

Ove školske godine naša škola odlučila je sudjelovati u nacionalnoj kampanji "Sigurniji Internet za djecu i mlade" čiji je organizator udruga "Suradnici u učenju". U ovoj kampanji mogu sudjelovati učenici, učitelji, roditelji, škole, nastavnici i stručni suradnici.  S ciljem promicanja sigurnosti djece na Internetu proveli smo niz zanimljivih i poučnih aktivnosti koje su predstavljene na našoj web stranici. Neki od multimedijskih radova naših učenika, s čijim sadržajem savjetuju i obrazuju svoje vršnjake kako se primjereno, sigurno i odgovorno ponašati na Internetu,  prijavljeni su za izložbu multimedijskih radova.

"U ovogodišnju nacionalnu kampanju “Sigurniji internet za djecu i mlade” bilo je direktno uključeno oko 6000 sudionika, a indirektno njih 80 000. Objavljeni su digitalni obrazovni materijali u obliku priručnika za djecu, roditelje i učitelje, društvenih i računalnih igara, postera, prezentacija, priprema za nastavu, metodičkog priručnika „Kako poučavati primjereno, odgovorno i sigurno korištenje interneta“, održano je niz predavanja i radionica, a učenički radove predstavljeni su  na multimedijskoj izložbi u Agenciji za zaštitu osobnih podataka.

Na Izložbi multimedijskih radova predstavljeno je 1016 radova na kojim je radilo 1835 učenika, od kojih najmlađi ima 6, a najstariji 18 godina. Kroz rad ih je vodilo 103 odgajatelja, učitelja i nastavnika iz 85 dječjih vrtića, SOS dječjih sela te osnovnih i srednjih škola.

Radovi su rađeni različitim programima pa vjerujemo da je sloboda odabira oblika multimedijskog sadržaja i računalnog programa za njegovu izradu učenicima omogućila da pokažu svoje znanje o sigurnosti na najbolji mogući način. Multimedijski radovi napravljeni su u obliku videozapisa, animacija, postera, stripova, crteža, glogstera, prezentacija, kvizova, igara, a neki i korištenjem programskih jezika. Posebno ističemo 160 najboljih radova te 406 istaknutih radova čiju su autori na najbolji način oblikovali savjete za vršnjake, primjerima pokazali kako se snaći u neugodnim i opasnim situacijama na internetu te pokazali izvrsno snalaženje pri korištenju računala.

Cijelu izložbu možete pogledati na portalu ucitelji.hr i vjerujemo da ćete kao i mi biti oduševljeni radovima najmlađih, bećarcima, animiranim filmovima s lego kockicama, dramskim zapletima u videozapisima te pravim programerskim radovima.

Sponzori ovogodišnje akcije “Sigurniji internet za djecu i mlade” osigurali su dovoljno poklona tako da je svaki sudionik dobio neku prigodnu nagradu: etui s olovkama i gumicom, plakat, brošure, blokove, rokovnike, podloške za miša ili loptice inaravno, diplome."

Tekst preuzet s portala Suradnici u učenju

Radovi naših učenika uvršteni su među 160 najboljih i 406 istaknutih radova. U kategoriju najboljih uvrštene su PREZI prezentacije

autor: Karlo Keres, 5.b razred

autor: Manuel Husnjak, 5. b razred

Autori istaknutih radova su: Anamarija Gavranović, Siniša Đipalo, Ivica Puh, Mateo Pišti, Emre Pehlivan, Karlo keres i Manuel Husnjak

Videozapis "Imaš Fejs?"

Priručnik, letak i strip

Imaš Fejs?- letak

Strip-bonton na Internetu

Učenici nižih razreda PO Malo Trojstvo pohvaljeni su za plakat Internet Bonton!

U digitalnom časopisu Pogled kroz prozor, objavljen je članak  WEBtim u akciji za sigurniji internet