« Rujan 2017 »

Ukupno: 2220587

21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

21.09.2017. 08:48
21. rujna - Dan sadnje drveta
Dan sadnje drveta iniciran je u Finskoj 2004. godine a povezan je s osvješćivanjem javnosti javnosti o klimatskim promjenama i različitim ekosustavima na Zemlji. Sadnjom drveta pomažemo našem planetu. Dan sadnje drveta jedna je od najpoznatijih aktivnosti ENO programa.

16.09.2017. 08:45
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

25.09.2017. 09:39
Učitelji uključeni u projekt ATS2020 prezentirali svoja postignuća
U petak, 22. rujna 2017. godine u Zagrebu održana je prezentacija rezultata pokusne primjene modela projekta ATS2020 ( Assesment of Transversal Skills 2020 ).

Područne škole

PO Šandrovac

Područni odjel Šandrovac nalazi se na području susjedne nam općine Šandrovac. Školu pohađaju učenici s područja sela Jasenik, Pupelica i Šandrovac. Ove godine škola ukupno broji 30 učenika. Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni od 7:30 sati do 11:30 sati, u tri razredna odjela - dva čista razreda, te jedna dvorazredna kombinacija 1. i 2. razreda.  S njima su tri učiteljice: Anđelka Sabadjija, Ivana Čavlović i Sanja Pavliš.

Za prehranu učenika i čistoću škole brine se teta Mara. Vjeronauk u školi predaje velečasni David Andreić, engleski jezik učiteljica Kristina Smrček i njemački jezik učiteljica Tatjana Zjačić.

Učenici redovito pohađaju izvannastavne aktivnosti: mažoretkinje - voditeljica Sanja Pavliš; likovna skupina - voditeljica Ivana Anđić i rukotvorine "Ručice" - voditeljica Anđelka Sabadjija, skupina koja djeluje u sklopu UZ "Vrijedne ruke".

Sve o aktualnim događanjima u ovoj školi možete saznati na njihovoj školskoj stranici  PODRUČNA ŠKOLA ŠANDROVAC.

klikni ⇒ PRIREDBA U ŠANDROVCU

MAŠKARE U ŠANDROVCU 2011.

PO Malo Trojstvo

Područni odjel Malo Trojstvo nalazi se u općini Veliko Trojstvo. Školu pohađaju učenici s područja sela Malo Trojstvo, Višnjevac, Kegljevac i Dominkovica. Mala škola koja ukupno broji 5 učenika u tri razredna odjela (trorazredna kombinacija 2., 3. i 4. razred). Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni od 8:00 sati do 12:00 sati. S njima je učiteljica Sanja Vranješević i teta Snježana, koja se brine za čistoću škole i prehranu učenika. Učenici samostalno uređuju svoj školski vrt, čije proizvode učenici imaju priliku degustirati u školskoj kuhinji. Ove godine učenici su pripremali ciklu i zelje za zimnicu.  Izvannastavna skupina "Mali vrtlari" djeluje u sklopu UZ "Vrijedne ruke".

Vjeronauk u školi predaje vjeroučitelj Nedjeljko Hranić, engleski jezik učiteljica Kristina Smrček i njemački jezik učiteljica Tatjana Zjačić.

Sve o aktualnim događanjima u ovoj područnoj školi možete saznati na njihovoj školskoj stranici MALO TROJSTVO.

klikni ⇒BOŽIĆNA PRIREDBA

PO Ćurlovac

Područni odjel Ćurlovac nalazi se na području općine Veliko Trojstvo. Školu pohađaju učenici s područja sela Ćurlovac, Letičani, Kupinovac i Nova Diklenica. Ove godine škola ukupno broji 27 učenika, u dvije dvorazredne kombinacije (1.i 2. razred, te 3. i 4. razred). S njima u učiteljica Adica Šimatović i učitelj Saša Vojković, te teta Jasna koja se brine za čistoću škole i prehranu učenika.  Nastava je oraganizirana u jutarnjoj smjeni od 8:00 sati do 12:00 sati.

Učenici redovito pohađaju izvannastavne aktivnosti: Sportska skupina, voditelj Saša Vojković i Mali cvjećari, voditeljica Adica Šimatović, skupina koja djeluje u sklopu UZ "Vrijedne Ruke".

Vjeronauk u školi predaje vjeroučitelj Sreten Siimonović, a engleski jezik učiteljica Kristina Smrček.