Energetska obnova PO Šandrovac

« Siječanj 2022 »

ISPRIČNICE

Poštovani roditelji!

Ovdje možete preuzeti ispričnice za opravdavanje izostanaka učenika od strane Vas roditelja!

ISPRICNICA RODITELJA.docx

Odabrani udžbenici

20.01.2022. 14:02
Poziv na istraživanje tržišta – sigurnosne komponente za zaštitu školskih mreža
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave sigurnosnih komponenti za zaštitu školskih mreža u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i ... The post Poziv na istraživanje tržišta – sigurnosne komponente za zaštitu školskih mreža appeared first on CARNET .

14.01.2022. 14:21
Upozorenje: e-Dnevnik phishing URL
U tijeku je phishing kampanja koja cilja korisnike e-Dnevnika. Poruka je poslana s e-adrese: e.dnevnik.potvrde@gmail.com, a sadrži phishing URL koji vodi na formu za krađu korisničkih podataka. Phishing URL – hxxp://e-dnevnik-potvrde[.]c1[.]biz/ ... The post Upozorenje: e-Dnevnik phishing URL appeared first on CARNET .

05.01.2022. 13:46
Poziv na istraživanje tržišta – pomoćna digitalna tehnologija
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave pomoćne digitalne tehnologije u sklopu projekta "Podrška ostvarenju jednakih mogućnosti u obrazovanju za učenike s teškoćama u razvoju" ... The post Poziv na istraživanje tržišta – pomoćna digitalna tehnologija appeared first on CARNET .

Francuska
FRANCUSKA
Broj stanovnika: 60,4 milijuna
Površina: 543.965 km2
Glavni grad: Pariz
Politički sustav: republika
Službeni jezik: francuski
Valuta: euro
Jedna je od zemalja osnivača današnje Europske unije
Broj zastupnika u Europskom parlamentu: 78
Broj glasova u Vijeću: 29
Nezaposlenost: 10%

Od svih europskih država Francuska je najvjerojatnije najviše pomogla političkom razvoju Zajednice. S druge strane, ne treba zaboraviti da je jedan od glavnih ciljeva suradnje u Europi bilo da se privede kraju suparništvo između Francuske i Njemačke. U prvim godinama postojanja Zajednice ponašanje Francuske bilo je pod jakim utjecajem predsjednika De Gaullea, komu je glavni cilj bilo da vrati moć Francuske. Prema de Gaulleu Francuska je morala biti političko i ekonomsko središte Europe. To je značilo povezanost s europskim kontinentalnim državama i odbijanje američko-britanske suradnje koja je, nakon Drugoga svjetskog rata, bila značajna. Francuska je dva puta stavila veto na ulazak Velike Britanije u Zajednicu; 1963. i 1967.. Smatrala je da bi ulazak Velike Britanije povećao utjecaj Sjedinjenih Američkih Država u Europi.
Odlazak de Gaulla s vlasti 1969. obilježio je preokret u ponašanju Francuske te, 1973., u Zajednicu ipak ulaze Velika Britanija, Danska i Irska. 10. svibnja 1981. za predsjednika je izabran François Mitterand. Jedan od njegovih ministara, koji je godinama biti simbol želje sve veće suradnje među europskim državama, bio je Jacques Delors. 6. siječnja 1985. Delors je postao predsjednik Komisije Europskih zajednica. Prezentacijom poznate Bijele knjige o jedinstvenom tržištu bilo je jasno da je jedan od njegovih ciljeva upravo realizacija jedinstvenog tržišta.
Zadnjih se godina francuska inicijativa usredotočila najviše na socijalna pitanja, tj. na problem zapošljavanja. Jedan od najvažnijih rezultata na ovom području je poglavlje o zapošljavanju u Ugovoru iz Amsterdama.