ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Lipanj 2018 »

Ovaj mjesec: 2004

14.06.2018. 08:42
14. lipnja - Svjetski dan dobrovoljnog darivanja krvi
Svake sekunde netko u svijetu treba krv kako bi preživio, stoga se svake godine 14. lipnja obilježava dan u čast dobrovoljnih darivatelja krvi. Ovaj dan nastoji podići svijest o potrebi za sigurnom krvlju, zahvaliti i odati počast darivateljima krvi te potaknuti aktualne i potencijalne davatelje na redovito. dobrovoljno i neplaćeno darivanje krvi.

12.06.2018. 11:54
12. lipnja - Svjetski dan borbe protiv dječjeg rada
"Moramo raditi tako da svako dijete stekne pravo na obrazovanje kako nijedno dijete ne bi moralo raditi da preživi. Cilj je kvalitetno obrazovanje za djecu i rad u humanim uvjetima za odrasle", poručio je direktor Međunarodne organizacije rada (MOR) Juan Somavia. Više o pročitajte u poruci za 2008. godinu.

05.06.2018. 10:46
5. lipnja – Svjetski dan zaštite okoliša
Svjetski dan zaštite okoliša obilježava se svake godine 5. lipnja na godišnjicu održavanja Konferencije Ujedinjenih naroda u Stockholmu (1972.) posvećene okolišu, na kojoj je usvojen Program zaštite okoliša Ujedinjenih naroda (UNEP). Tema ovogodišnjeg UN-ovog Svjetskog dana zaštite okoliša je „Borba protiv zagađenja plastikom“.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

Eko kreativci

Tijekom naše kampanje proveli smo niz kreativnih radionica, na kojima smo uz podršku naših roditelja i učitelja izrađivali razne uporabne i ukrasne predmete od ekološkog, prirodnog, otpadnog i recikliranog materijala. Osim zabavnog karaktera, ove radionice imale su i edukativni karakter, jer smo naučili kako reciklirati papir i plastične vrećice, kako iskoristi stare limenke i plastične boce....kao i još mnogo toga. Međutim, postigli smo ono što nam je i bio cilj, na zabavan način osvijestili smo ekološku svijest, kako nas samih, tako i naših roditelja, učitelja, a nadamo se i vas koji posjećujete naše stranice! Sve aktivnosti naših eko kreativaca možete pogledati na posebnim stranicama svake pojedine aktivnosti. Na ovoj interaktivnoj fotografiji, koju su izradili naši članovi WEBtima, kliknete na naziv željene radionice i putem linka otvorit će vam se tražena stranica i aktivnost!  Nadamo se da ćete se i vi upustiti u eko kreativan svijet i izraditi hrpu korisnih predmeta, od već pomalo zapuštenih stvarčica.....koje sigurno imate u svom domu!!!